Premier League: Δεύτερη σερί νίκη πέτυχε η Γουέστ Χαμ

Η Γουέστ Χαμ στο «Σέλχαρστ Παρκ» πήρε την νίκη με 3-2 από την Κρίσταλ Πάλας.

Για την 21η αγωνιστική του Αγγλικού πρωταθλήματος, η Γουέστ Χαμ πήρε την δεύτερη σερί στο πρωτάθλημα νίκη με 3-2 επί της Κρίσταλ Πάλας.

Τα «σφυριά» καθάρισαν το παιχνίδι μέσα σε ένα τρίλεπτο στη διάρκεια του πρώτου μέρους.

Οι Αντόνιο και Λαντζίνι έδωσαν το προβάδισμα δύο τερμάτων στην ομάδα τους στο 22’και 25’αντίστοιχα, ο Αργεντινός  στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου διεύρυνε το δείκτη του σκορ στο 0-3 στο 45+5 με πέναλτι. Οι «αετοί» προσπάθησαν να κάνουν την ζημιά  σημειώνοντας δύο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο, με δράστες τους Έντουαρντ και Ολίσε αλλά ο χρόνος δεν βοήθησε να πάρουν τον ένα βαθμό της ισοπαλίας.