Premier League: Διπλά για Τότεναμ και Γουέστ Χαμ

Τότεναμ και Γουέστ Χαμ απέδρασαν από Σεντ Τζέιμς Παρκ και Γκούντισον Παρκ, αντίστοιχα.

Για την 8η αγωνιστική της Premier League, η Τότεναμ νίκησε με 2-3 την Νιούκαστλ και η Γουέστ Χαμ με 0-1 την Έβερτον.

Εβέρτον – Γουέστ Χαμ 0-1 (Ογκμπόνα 74′)

Στο Γκούντισον Παρκ, η Γουέστ Χαμ απέδρασε με το “διπλό” της Έβερτον των πολλών απουσιών με 0-1.

Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης πέτυχε ο Ογκμπόνα στο 74ο λεπτό με κεφαλιά, ύστερα από το κόρνερ του Μπόουεν. Η Γουέστ Χαμ μετά την νίκη της έφτασε την Έβερτον και την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στους 14 βαθμούς και την 6η θέση.

Νιούκαστλ – Τότεναμ 2-3 ( Γουίλσον 2′, Ντάιερ(αυτ) 89′ – Εντομπελέ 17′, Κέιν 22′, Σον 45+3′)

Στο Σεντ Τζέιμς Παρκ, η Τότεναμ νίκησε με 1-3 την Νιούκαστλ στην πρώτη αναμέτρηση των Καρακαξών με την νέα διοίκηση.

Η Νιούκαστλ μπήκε με αέρα στο παιχνίδι και πήρε κεφάλι στο σκορ με το τέρμα του Γουίλσον στο 4ο λεπτό. Η Τότεναμ απάντησε στο 17ο λεπτό με τον Εντομπελέ και ολοκλήρωσε την ανατροπή με τον Κέιν στο 22′.

Το 1-3 έγραψε ο Σον στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους. Το τελικό σκορ έγινε στο 89ο λεπτό με το αυτογκόλ του Έρικ Ντάιερ με 2-3.