Λουτσέσκου: «Δεν είμαι ικανοποιημένος που χάσαμε δύο βαθμούς»

Σοκαρισμένος εμφανίστηκε ο Ραζβάν Λουτσέσκου μετά την ισοπαλία του ΠΑΟΚ με τον Βόλο (4-4)

Ο ΠΑΟΚ δεν κατάφερε να κρατήσει τη νίκη, αφού ο Βόλος κατάφερε να μειώσει και να ισοφαρίσει στο δεύτερο ημίχρονο (4-4).

Ο Ραζβάν Λουτσέσκου εμφανίστηκε σοκαρισμένος και ενοχλημένος που η ομάδα του δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη, ενώ είχε ευκαιρίες να το κάνει.

Αναλυτικά όσα δήλωσε:

«Δεν μπορώ να είμαι ικανοποιημένος που χάσαμε δύο βαθμούς με αυτόν τον τρόπο. Υπάρχει απογοήτευση και σοκ για τον τρόπο που ήρθε. Το παιχνίδι δεν ξεκίνησε καλά για εμάς, αλλά καταφέραμε να αντιδράσουμε. Στο δεύτερο ημίχρονο δεν μπορώ να πω ότι δεν είδα προσπάθεια από τους παίκτες του.

Είναι εντελώς διαφορετικό παιχνίδι αν προσπαθήσεις να αναλύσεις την απώλεια βαθμών και να βρεις τι πήγε λάθος. Είχαμε ευκαιρίες και κατέληξε έτσι, δεν ξέρω τι μπορώ να πω. Είχαμε ευκαιρίες και ένα χαμένο πέναλτι. Υπήρξε συσσωρευμένο άγχος για το αποτέλεσμα και δύο επεμβάσεις του αντιπάλου. Είναι θέμα ωριμότητας να διαχειριστούμε τη συγκεκριμένη κατάσταση. Δεχτήκαμε δύο χαζά γκολ, με τον τρόπο που τα δεχτήκαμε».

Όσο για το τι τον ενόχλησε περισσότερο στο παιχνίδι είπε: «Δεν μπορώ να πω κάτι. Είναι σοκ. Με ενοχλεί πολύ, από το 4-1 πήγε 4-4. Προσπαθήσαμε, πιέσαμε, δημιουργήσαμε. Δεν είμαστε μπάσταρδοι, να τελειώσουμε το ματς».