Premier League: Διπλό για Τότεναμ, ισόπαλες Σαουθάμπτον-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Νίκησε τη Γουλβς η Τότεναμ, στην ισοπαλία Σαουθάμπτον και Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

Η 2η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ, συνεχίστηκε το μεσημέρι της Κυριακής με το διπλό με 0-1 της Τότεναμ επί της Γουλβς στο “Μολινό”. Ο Νούνο Εσπίριτο Σάντο επέστρεψε στο Γουλβερχάμπτον ως αντίπαλος αυτή τη φορά, με την ομάδα του να φεύγει νικήτρια ύστερα από το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Ντέλε Άλι στο 9ο λεπτό.

Σαουθάμπτον και Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έμειναν στο 1-1. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 30′ με αυτογκόλ του Φρεντ, με τους “κόκκινους διαβόλους” να ισοφαρίζουν στο 55′ με τον Μέισον Γκρίνγουντ.