Premier League: “Διπλό” στο τέλος για τη Γιουνάιτεντ

Με τέρμα του Γκαρνάτσο στο 93′, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ πήρε το διπλό στο “Κρέιβεν Κότατζ”

Για την 15η αγωνιστική της Premier League, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ πήρε το τρίποντο στο “Κρέιβεν Κότατζ επί της Φούλαμ με 1-2 και ανέβηκε στην πέμπτη θέση της βαθμολογίας.

Οι “κόκκινοι διάβολοι” πήραν κεφάλι στο σκορ με δράστη τον Κριστιάν Έρικσεν στο 14ο λεπτό. Ο πρώην παίκτης της Γιουνάιτεντ, Ντάνιελ Τζέιμς έφερε το παιχνίδι στα ίσια στο 61′, αλλά ο Γκρανάτσο στο 93ο λεπτό έδωσε τη νίκη στους φιλοξενούμενους.

Στο άλλο παιχνίδι, η Μπράιτον ηττήθηκε με 1-2 από την Άστον Βίλα που είναι σε εξαιρετική φόρμα. Η ομάδα του Έμερι είχε μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ντάνι Ινγκς, ο οποίος πέτυχε και τα δύο γκολ της ομάδας του.

Μάντσεστερ Σίτι-Μπρέντφορντ 1-2 (45΄+1 Φόντεν – 16΄, 90΄+8 Τόνεϊ)

Μπόρνμουθ-Έβερτον 3-0 (18΄ Ταβερνιέ, 25΄ Μουρ, 69΄ Άντονι)

Λίβερπουλ-Σαουθάμπτον 3-1 (6΄ Φιρμίνο, 21΄, 42΄ Νούνιες – 9΄ Ανταμς)

Νότιγχαμ Φόρεστ-Κρίσταλ Πάλας 1-0 (57΄ Γκιμς-Γουάιτ)

Τότεναμ-Λιντς 4-3 (25΄ Κέιν, 51΄ Ντέιβις, 81΄, 83΄ Μπετανκούρ – 10΄ Σάμερβιλ, 43΄, 76΄ Ροντρίγκο)

Γουέστ Χαμ-Λέστερ 0-2 (8΄ Μάντισον, 78΄ Μπαρνς)

Νιούκαστλ-Τσέλσι 1-0 (67΄ Γουίλοκ)

Γουλβς-Άρσεναλ 0-2 (55΄, 75΄ Όντεγκααρντ)

Μπράιτον-Άστον Βίλα 1-2 (1′ ΜακΑλιστερ-20′ πεν., 54′ Ινγκς)

Φούλαμ-Μάντσεστερ Γ. 1-2 (61′ Τζέιμς-14′ Ερικσεν, 90’+ Γκαρνάτσο)