Premier League: Γκέλα για Γιουνάιτεντ, συνεχίζει χωρίς φρένα το τρένο της Νιούκαστλ

Ξέφυγε από τη ζώνη υποβιβασμού η Νιούκαστλ, νέα γκέλα για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

Για την 27η αγωνιστική της Premier League, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έμεινε ισόπαλη χωρίς τέρματα με τη Γουότφορντ και η Νιούκαστλ πήρε το διπλό στην έδρα της Μπρέντφορντ στο ντεμπούτο του Κρίστιαν Έρικσεν μετά το ιατρικό του θέμα.

Στο Ολντ Τράφορντ, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ δεν κατάφερε να σκοράρει και μοιράστηκε από έναν βαθμό με την Γουότφορντ.

Στο Σέλχερστ Παρκ, η Κρίσταλ Πάλας μοιράστηκε έναν βαθμό με την Μπέρνλι στο τελικό 1-1. Το σκορ άνοιξε ο Σλουπ στο 9ο λεπτό και ο Μιλιβόγεβιτς με αυτογκόλ στο 49ο λεπτό έγραψε το τελικό αποτέλεσμα.

Στον Μπρέντφορντ Κομμιούνιτι Στέιντιουμ, η Νιούκαστλ πήρε ακόμα μια νίκη με 0-2 και συνέχισε το νικηφόρο σερί της. Ο Γουέλινγκτον στο 33′ και ο Γουίλοκ στο 44ο λεπτό χάρισε το τρίποντο στους ανθρακορύχους.

Στο Άμεξ Στέιντιουμ, η Άστον Βίλα με γκολ του Κας στο 17′ και του Γουότκινς στο 68ο λεπτό επιβλήθηκε με 0-2 της Μπράιτον.