Premier League: Ισόπαλες Λέστερ και Έβερτον

Τον βαθμό της ισοπαλίας μοιράστηκαν Λέστερ και Έβερτον.

Ισόπαλη 2-2 έληξε η αναμέτρηση της Λέστερ με την Έβερτον στο «Κινγκ Πάουερ Στέντιουμ» για την 34η αγωνιστική της Premier League.

Οι φιλοξενούμενοι, που βρίσκονται στην προτελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα, προηγήθηκαν στο 15΄ με πέναλτι του Κάλβερτ-Λιούιν αλλά οι «αλεπούδες» αρχικά ισοφάρισαν με τον Σουγίντζου (22΄) και στη συνέχεια πήραν το προβάδισμα με τον Βάρντι (33΄).

Οι γηπεδούχοι έχασαν μεγάλη ευκαιρία για τρίτο τέρμα όταν ο Μάντισον αστόχησε σε πέναλτι στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου και τα «ζαχαρωτά» πήραν τελικά το βαθμό της ισοπαλίας με τέρμα του Ιβόμπι στο 54΄.