Premier League: Ήττα της Λίβερπουλ στο Μολινό

Η Γουλβς διέλυσε τη Λίβερπουλ στο Μολινό, ενώ η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ επικράτησε της Κρίσταλ Πάλας.

Για την 22η αγωνιστική της Premier League, η Γουλβς νίκησε με 3-0 της Λίβερπουλ, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με 2-1 της Κρίσταλ Πάλας, ενώ η Λέστερ πήρε το διπλό με 2-4 επί της Άστον Βίλα.

Στο Μολινό, η Γουλβς ανέβηκε πάνω από την ζώνη του υποβιβασμού μετά τη νίκη της επί της Λίβερπουλ με 3-0 που έριξε τους Ρεντς στην 10η θέση. Οι γηπεδούχοι πήραν από νωρίς το προβάδισμα με το αυτογκόλ του Μάτιπ στο 5′, στο 12ο λεπτό ο Ντόουσον έκανε δύο τα τέρματα των Λύκων και ο Νέβες στο 71′ έκλεισε το σκορ.

Στο Ολντ Τράφορντ, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ νίκησε με 2-1 την Κρίσταλ Πάλας και ανέβηκε στην τρίτη θέση. Οι κόκκινοι διάβολοι πήραν κεφάλι στο σκορ με τον Φερνάντες στο 7′ και ο Ράσφορντ στο 50′ έκανε το 2-0 , η Πάλας το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει το σκορ σε 2-1 με τον Σλουπ στο 76ο λεπτό.

Στο Αμεξ Στέιντιουμ, με τέρμα του Μιτόμα στο 87ο λεπτό η Μπράιτον επιβλήθηκε με 1-0 της Μπόρνμουθ.

Στο Κομιούνιτι Στέιντιουμ, η Μπρέντφορντ επιβληθηκε με 3-0 της Σαουθάμπτον με τον Μι να ανοίγει το σκορ στο 41′, τον Εμπουεμό να ακολουθεί τρία λεπτά αργότερα και τον Γένσεν στο 80′ να γράφει τον επίλογο του ματς.

Σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι στο Μπέρμιγχαμ, η Λέστερ έφυγε με το τρίποντο από το Βίλα Παρκ, επικρατώντας με 2-4 της Άστον Βίλα. Οι γηπεδούχοι πήραν το προβάδισμα δύο φορές με τον Γουότκινς στο 9′ και το αυτογκόλ του Σούταρ στο 32′, η Λέστερ όμως είχε απαντήσεις και είχε ισοφαρίσει προσωρινά με τον Μάντισον στο 12′, έφερε εκ νέου το παιχνίδι στα ίσια με τον Ιχεανάτσο στο 42′ και πριν κλείσει το ημίχρονο είχε γυρίσει το παιχνίδι με τον Τέτε στο 45+2′. Το τελικό 2-4 έγραψε ο Πράετ στο 79′.

Τσέλσι-Φούλαμ 0-0

Έβερτον-Άρσεναλ 1-0 (60′ Ταρκόφσκι)

Άστον Βιλα-Λέστερ 2-4 (9′ Γουότκινς, 32′ αυτ. Σούταρ-12′ Μάντισον, 41′ Ιχεανάτσο, 45’+ Τέτε, 79′ Πράετ)

Μπρέντφορντ-Σαουθάμπντον 3-0 (41′ Μι, 44′ Μπεμό, 80′ Γιένσεν)

Μπράιτον-Μπόρνμουθ 1-0 (87′ Μιτόμα)

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ-Κρίσταλ Πάλας 2-1 (7′ πεν. Φερνάντες, 63′ Ράσφορντ-76′ Σχλουπ))

Γουλβς-Λίβερπουλ 3-0 (6′ αυτ. Ματίπ, 12′ Ντόουσον, 71′ Νέβες)