Premier League: Ηττήθηκε και από τη Μπόρνμουθ η Λίβερπουλ

Νέα ήττα για τη Λίβερπουλ αυτή τη φορά από τη Μπόρνμουθ.

Η Μπόρνμουθ «σόκαρε» τη Λίβερπουλ νικώντας τη με 1-0 στο «Βιτάλιτι».

Μια ήττα για τους «κόκκινους» που έρχεται μόλις έξι ημέρες ύστερα από το 7-0 από τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

Έτσι, η Μπόρνμουθ ξεκόλλησε από την τελευταία θέση της κατάταξης αφήνοντας πίσω της τέσσερις ομάδες, ενώ η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ έχασε πολύτιμο έδαφος στην κούρσα για μια θέση στην τετράδα μένοντας στο -3 από την (τέταρτη) Τότεναμ, που παίζει αργότερα σήμερα (11/3) με τη Νότιγχαμ.

Οι γηπεδούχοι πέτυχαν το μοναδικό τέρμα της συνάντησης στο 28ο λεπτό με τον Φιλ Μπίλινγκ, που τελείωσε άψογα μια ενέργεια την οποία είχε ξεκινήσει ο Ντάνγκο Ουατάρα. Η Λίβερπουλ, πάντως, είχε την ευκαιρία να αλλάξει τα δεδομένα αλλά ο Μο Σαλάχ αστόχησε στο πέναλτι που εκτέλεσε στο 70’.