Premier League: Καθάρισε την Νότιγχαμ η Γιουνάιτεντ

Άνετη νίκη της Γιουνάιτεντ επί της Νότιγχαμ.

Για την 17η αγωνιστική του Αγγλικού πρωταθλήματος, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ πήρε την νίκη με 3-0 επί της Νότιγχαμ Φόρεστ. Τέλος το κακό σερί για την Τσέλσι ύστερα από 2.5 μήνες, νικώντας την Μπόρνμουθ με 2-0.

Η Γιουνάιτεντ ήταν αρκετά δυναμική πιέζοντας την Νότιγχαμ και στο 19’ η πίεση απέδωσε καρπούς με δράστη τον Ράσφορντ, τέσσερα λεπτά ο Μαρσιάλ πέτυχε το δεύτερο γκολ των «μπέμπηδων».

Για την Φόρεστ λίγο πριν το σφύριγμα του ημιχρόνου ο Γέιτς σκόραρε αλλά το VAR έδειξε πως υπάρχει οφσάιντ. Στο 87΄ Φρεντ έκανε το τελικό 3-0.

Στο άλλο ματς η Τσέλσι νίκησε με 2-0 την Μπόρνμουθ με σκόρερς τους  16΄ Χάβερτς, 24΄ Μάουντ.