“Ξέρανε” την Τσέλσι η Σέφιλντ

Βαριά ήττα με 3-0 γνώρισε η Τσέλσι από την Σέφιλντ Γιουνάιτεντ που θέλει να πιάσει μια θέση για την Ευρώπη.

Σκούρα τα βρήκε η Τσέλσι κόντρα στην Σέφιλντ Γιουνάιτεντ στο «Bramall Lane», και γνώρισε την ήττα με 3-0 στο πλαίσιο της 35ης αγωνιστικής Premier League.

Με αυτή την ήττα η Τσέλσι παρέμεινε τρίτη με 60 βαθμούς ενώ η Σέφιλντ έφτασε τους 54 βαθμούς και την έκτη θέση, συνεχίζοντας ν να παλεύει για την έξοδο στο Europa League.

Αν και Ζορζίνιο να επέστρεψε στην 11άδα και ο Άμπραχαμ βασικό σχήμα οι μπλε κατάφεραν να γνωρίσουν βαριά ήττα.

Ο ΜακΓκόλντρικ άνοιξε το σκορ μόλις στο 18’ ενώ ο ΜακΜπέρνι στο 33’ έκανε το 2-0 το όπιο ήταν και σκορ του ημιχρόνου. Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο ΜακΓκόλντρικ στο 77’ για το τελικό 3-0, που ήταν μάλιστα τα πρώτα του στην καριέρα του στην Premier League.

Με την ομάδα του Φρανκ Λάμπαρντ από την πλευρά της να τελειώνει το ματς με 76% κατοχή μπάλας αλλά κανένα γκολ και μια ήττα στην πλάτη της που απειλεί να την αφήσε εκτός τετράδας.

Σέφιλντ Γιουν. (Κρις Γουάιλντερ): Χέντερσον, Ιγκαν, Μπάσαμ (68′ Γιαγκέλκα), Ο’Κόνελ, Μπάλντοκ, Μπέργκε (63′ Λούντστραμ), Νόργκουντ, Οσμπορν, Στίβενς, ΜακΜπέρνι (63′ Μουσέ), ΜακΓκόλντρικ

Τσέλσι (Φρανκ Λάμπαρντ): Κέπα, Κρίστενσεν (45′ Ρούντιγκερ), Ζουμπά, Τζέιμς (76′ Χάντσον-Οντόι), Ζορζίνιο, Μάουντ (45′ Μίκελ Αλόνσο), Μπάρκλεϊ (78′ Λόφτους-Τσικ), Γουίλιαν, Πούλισικ (66′ Ζιρού), Αμπραχαμ.