Premier League: Νίκες για Τότεναμ, Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, ισόπαλες Μπέρνλι και Λιντς

Νίκη πρωτιάς για την Τότεναμ, “απέδρασε” στο 80′ από το “Μολινό” η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, ισόπαλες Μπέρνλι και Λιντς για την 3η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ.

Για την 3η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ, η Τότεναμ επικράτησε με 1-0 της Γουότφορντ και βρίσκεται στην πρώτη θέση της βαθμολογίας. Το γκολ των “πετεινών” σημείωσε ο Σον στο 42′.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ πήρε τη νίκη με 0-1 επί της Γουλβς στο “Μολινό”. Το γκολ σημείωσε στο 80ό λεπτό ο Μέισον Γκρίνγουντ.

Νωρίτερα, Μπέρνλι και Λιντς αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1. Για τους γηπεδούχους άνοιξε το σκορ ο Κρις Γουντ στο 61′, ενώ για τη Λιντς ισοφάρισε στο 86′ ο Πάτρικ Μπάμφορντ.