Premier League: Νίκη για Τσέλσι, ακόμα μια ήττα για την Έβερτον

Η Τσέλσι με γκολ στο 89′ νίκησε τη Νιούκαστλ, ενώ η Έβερτον έχασε ακόμα μία φορά.

Για την 29η αγωνιστική της Premier League, η Τσέλσι νίκησε με 1-0 τη Νιούκαστλ, η Έβερτον ηττήθηκε με 0-1 από την Γουλβς, ενώ η Γουότφορντ απέδρασε με 1-2 από το Σεντ Μέρις της Σαουθάμπτον.

Με δράστη τον Κάι Χάβερτζ στο 89ο λεπτό, η Τσέλσι νίκησε με 1-0 την Νιούκαστλ με τον Γερμανό να σκοράρει για τέταρτη φορά στα τρία τελευταία παιχνίδια.

Η Γουλβς επικράτησε με 0-1 της Έβερτον με το τέρμα του Κόαντι στο 49ο λεπτό και βύθισε τους Τόφις στην 17η θέση με 22 βαθμούς όντας ισόβαθμοι με την Γουότφορντ.

Η Γουέστ Χαμ νίκησε με 2-1 την Άστον Βίλα και ανέβηκε στην 5η θέση. Ο Γιαρμολένκο στο 70′ έδωσε προβάδισμα στα Σφυριά και ο Φορνάλς στο 82′ έκανε το 2-0. Το τελικό 2-1 έγραψε ο Ράμσεϊ στο 90ο λεπτό.

Σε ένα παιχνίδι με συναρπαστική εξέλιξη, η Λιντς ξεπέρασε το εμπόδιο της Νόριτς με 2-1. Ο Ροντρίγκο στο 14′ άνοιξε το σκορ για τους γηπεδούχους. Η Νόριτς ισοφάρισε με τον Μακ Λιν στο 91ο λεπτό και το ματς έδειχνε να λήγει στην ισοπαλία όμως ο Γκέρχαρντ είχε άλλη γνώμη και στο 94ο λεπτό έδωσε το τρίποντο στην Λιντς.

Σπουδαίο διπλό στην έδρα της Σαουθάμπτον πήρε η Γουότφορντ με δύο γκολ του Κούτσο στο 14′ και στο 34′ με τον Ελινιούσι στο 45ο λεπτό να υπογραφεί το τελικό 1-2.