Premier League: Νίκη με ανατροπή για τη Σίτι

Με πρωταγωνιστή τον Μαχρέζ, η Μάντσεστερ Σίτι έκανε τρομερή ανατροπή επί της Τότεναμ

Για την εξ αναβολής αναμέτρηση της 7ης αγωνιστικής του αγγλικού πρωταθλήματος, η Μάντσεστερ Σίτι πήρε το τρίποντο με ανατροπή 4-2 επί της Τότεναμ στο Ετιχάντ.

Οι “Σπερς” πάγωσαν τους “Πολίτες” στα τελευταία λεπτά του πρώτου μέρους με δράστες τους Κουλουσέφσκι και Έμερσον. Ωστόσο οι γηπεδούχοι βρήκαν το τρόπο και έφτασαν σε μία τρομερή ανατροπή, δίνοντας ένα τέλος στο σερί των δύο ηττών που είχαν σε πρωτάθλημα και Λιγκ Καπ από τις Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και Σαουθάμπτον.

Για τη Σίτι μεγάλος πρωταγωνιστής ήταν ο Μαχρέζ, ο οποίος σκόραρε στο 64΄ (3-2) και στο 89′ έδωσε τη νίκη, ενώ νωρίτερα είχε δώσει την ασίστ στον Χάαλαντ στο 53′, για το γκολ της ισοφάρισης (2-2).

Η ομάδα του Πεπ Γκουαρδιόλα είναι στο -5 από την πρωτοπόρο Άρσεναλ.