Premier League: Νίκη στις καθυστερήσεις για τη Γιουνάιτεντ

Νίκησε στο 90’+1′ η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ τη Φούλαμ.

Μία νίκη που την χρειαζόταν τόσο μα τόσο πολύ, μετά την έντονη κριτική που δέχθηκε μεσοβδόμαδα λόγω της βαριάς ήττα από τη Νιούκαστλ στο Λιγκ Καπ, πέτυχε σήμερα η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο Λονδίνο επί της Φούλαμ με 1-0.

Το εναρκτήριο ματς της 11ης αγωνιστικής της Premier League όδευε προς τη «λευκή» ισοπαλία, αλλά στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μπρούνο Φερνάντες «λύτρωσε» τους «κόκκινους διαβόλους», οι οποίοι έμειναν αήττητοι για 18ο συνεχόμενο ματς απέναντι στην Φούλαμ (15-3-0), ενώ το σημερινό ήταν το 7ο σερί «διπλό» στο «Κρέιβεν Κότατζ».

Το «τρίποντο» αυτό σαφώς και θα επιφέρει μία σχετική ηρεμία στους «μπέμπηδες», που μετά από 11 ματς στο πρωτάθλημα έχουν 6 νίκες και 5 ήττες, και θα τους δώσει χρόνο για να προετοιμαστούν για το καθοριστικό ματς της 4ης αγωνιστικής του Champions League με την Κοπεγχάγη στη Δανία.