Premier League: Νικήτρια στο ντέρμπι του Λονδίνου η Τσέλσι

Μεγάλη νίκη κόντρα στην Τότεναμ πέτυχε η Τσέλσι.

Στην εξ’ αναβολής αναμέτρηση της 26ης αγωνιστικής της Premier League, η Τσέλσι επικράτησε με 2-0 της Τότεναμ στο Στάμφορντ Μπριτς.

Οι “Μπλε” ανέβηκαν στην 8η θέση με 51 βαθμούς στο -2 από την 7η Νιούκαστλ, ενώ η Τότεναμ παρέμεινε στους 60 στην 5η θέση.

Η Τσέλσι άνοιξε το σκορ στο 24′ με την κεφαλιά του Τσάλομπα μετά το κόρνερ του Γκάλαχερ που δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης στον Βικάριο.

Το τελικό σκορ έγραψε ο Μαρτίνες στο 72ο λεπτό μετά το σουτ του Πάλμερ και την απόκρουση του τερματοφύλακα της Τότεναμ με τον σέντερ φορ της Τσέλσι να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.