Εθνική Προ-Κορασίδων: Ήττα από την Ουγγαρία στην πρεμιέρα του αναπτυξιακού τουρνουά

Την ήττα από την Ουγγαρία γνώρισε η Εθνική Προ-Κορασίδων στην πρεμιέρα του αναπτυξιακού τουρνουά.

Η Εθνική Προ-κορασίδων (Κ-16) ηττήθηκε 1-0 από την αντίστοιχη της Ουγγαρίας στην πρεμιέρα της στο αναπτυξιακό τουρνουά της UEFA, το οποίο διεξάγεται στην πόλη Λούκαβετς της Κροατίας. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης σημείωσε η Χόρβαθ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 69ο λεπτό.

Στο 50ό λεπτό το σουτ της Σταυροπούλου από τη μεγάλη περιοχή σταμάτησε στο δοκάρι. Στην άλλη αναμέτρηση του ομίλου η Κροατία επικράτησε 3-1 του Ισραήλ. H επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα στο τουρνουά είναι προγραμματισμένη το Σάββατο 4 Μαΐου στις 12:30 (Ελλάδας) με αντίπαλο την οικοδέσποινα Κροατία.

Η σύνθεση της Εθνικής: Κωνσταντινίδου, Γκιζάρη (46′ Ασκαρίδου), Αθανασιάδου (46′ Ράκιπι), Μαναράκη, Μαλαμούση (77′ Βελισαρίδου), Πετρίδου, Μάρα (46′ Κυρανούδη), Κολέμπα, Κρυστάλη, Αργυρίου, Σταυροπούλου (77′ Μοσχονά).