Premier League: Πάρτι της Γουέστ Χαμ, έγραψε ιστορία ο Μικαϊλ Αντόνιο

Η Γουέστ Χαμ συνέτριψε εντός έδρας τη Λέστερ, με τον Μικαϊλ Αντόνιο να γράφει ιστορία με τα «Σφυριά»

H Γουέστ Χαμ επικράτησε με 4-1 τη Λέστερ στο Λονδίνο, στην «αυλαία» της 2ης αγωνιστικής στην Premier League.

Ο Μικαϊλ Αντόνιο σημείωσε τα δύο από τα τέσσερα γκολ των γηπεδούχων γράφοντας Ιστορία, καθώς πέρασε στην πρώτη θέση του πίνακα των σκόρερ της Γουέστ Χαμ στην Premier League. Από απόψε το βράδυ μετρά 49 γκολ και πλέον ο Ντι Κάνιο… βλέπει την πλάτη του από τη δεύτερη θέση του σχετικού πίνακα.

Η ομάδα του Μόγες ήταν «σίφουνας» και έκανε το δύο στα δύο στην εκκίνηση της Premier League μόλις για 2η φορά στην Ιστορία της και πρώτη μετά το 1997.

Η Γουέστ Χαμ «άνοιξε το σκορ» στο 26’, με τον Φορνάλς να τελειώνει τη φάση μετά από γύρισμα του Μπενραχμά. Στο 40’, ο Πέρεθ έκανε σκληρό μαρκάρισμα στον σκόρερ των Λονδρέζων και αντίκρισε απευθείας την κόκκινη κάρτα, αφήνοντας τη Λέστερ με 10 παίκτες.

Μετά την ανάπαυλα του ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 56ο λεπτό, το λάθος του Σογιουνσού αξιοποίησε ο Αντόνιο δίνοντας ασίστ στον Μπενραχμά για το 2-0.

Η ομάδα του Ρότζερς το… πάλεψε και μείωσε στο 69’ με τον Τίλεμανς να εκμεταλλεύεται την αδράνεια της αντίπαλης άμυνας. Εκτός από δημιουργός, ο Αντόνιο ήθελε να γράψει και ιστορία, γι’ αυτό με δύο δικά του γκολ (80’, 84’) έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη της Γουέστ Χαμ.