Premier League: Πέρασε και από την έδρα της Νιούκαστλ η Λίβερπουλ

Πέρασε και από την έδρα της Νιούκαστλ η Λίβερπουλ για την 35η αγωνιστική της Premier League στην μάχη της για τον τίτλο.

Τη νίκη με 0-1 πήρε η Λίβερπουλ κόντρα στη Νιούκαστλ στο «Σεντ Τζέιμς Παρκ» για την 35η αγωνιστική της Premier League.

Χάρη σε γκολ του Κεϊτά στο 19ο λεπτό, η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ έφτασε τις 13 νίκες στα τελευταία 14 παιχνίδια πρωταθλήματος και ανέβηκε προσωρινά στην κορυφή της κατάταξης, αυξάνοντας την πίεση στην πρωτοπόρο Μάντσεστερ Σίτι.

Με περιορισμένες αλλαγές σε σχέση με τον ημιτελικό του Champions League απέναντι στη Βιγιαρεάλ και τον Κώστα Τσιμίκα να μένει στον πάγκο, οι «ρεντς» ήλεγξαν απόλυτα το παιχνίδι και έχασαν ευκαιρίες για μεγαλύτερο σκορ.