Premier League: “Στοπ” της Μπρέντφορντ στην Άρσεναλ, γκέλες για Τότεναμ και Νιούκαστλ

Γκέλα της Άρσεναλ στο Έμιρέιτς κόντρα στην Μπρέντφορντ, έχασαν βαθμούς και η Νιούκάστλ και η Τότεναμ

Για την 23η αγωνιστική της Premier League, η Άρσεναλ έμεινε ισόπαλη με 1-1 κόντρα στην Μπρέντφορντ, ισοπαλίες για τη Μπράιτον και για τη Νιούκαστλ. Βαριά ήττα για την Τότεναμ.

Στο Εμιρέιτς, η Άρσεναλ έμεινε ισόπαλη με 1-1 κόντρα στη Μπρέντφορντ και δεν μπόρεσε να αυξήσει τη διαφορά της από την δεύτερη Σίτι. Οι “κανονιέρηδες” πήραν το προβάδισμα στο 66ο λεπτό με σκόρερ τον Τροσσάρτ και η Μπρέντφορντ πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας στο 74′ με τον Τόνι.

Στο Σέλχαστ Παρκ, Κρίσταλ Πάλας και Μπράιτον μοιράστηκαν από έναν βαθμό (1-1) με τον Μάρτς να δίνει το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους στο 63′ και έξι λεπτά αργότερα ο Τόμκινς έδωσε τον βαθμό στην ομάδα του.

Στο Κινγκ Πάουερ Στέιντιουμ, η Λέστερ διέλυσε με 4-1 την Τότεναμ και συνεχίζει την αντεπίθεση της στον δεύτερο γύρο. Οι Πετεινοί αιφνιδίασαν την Λέστερ με τον Μπεντακούρ στο 14ο λεπτό. Ο Μεντί στο 23′ έκανε το 1-1 και ο Μάντισον στο 25′ ολοκλήρωσε την ανατροπή. Ο Ιχεανάτσο στο 45+4′ διεύρυνε το προβάδισμα των Αλεπούδων και ο Μπαρνς στο 81ο λεπτό υπέγραψε το τελικό σκορ.

Στο Κρέιβεν Κότατζ, η Φούλαμ επικράτησε με 2-0 της Νότιγχαμ Φόρεστ και έφτασε την 7η θέση. Τα τέρματα της αναμέτρησης πέτυχαν οι Γουίλιαν στο 17′ και Σάλομον στο 85′.

Μεγάλο διπλό της Γουλβς στο Σεντ Μέρις που επικράτησε με 1-2 κόντρα στη Σαουθάμπτον. Οι “Άγιοι” πήραν κεφάλι στο σκορ με τον Αλκαράθ στο 24ο λεπτό, οι “Λύκοι” έφεραν το παιχνίδι στα ίσια με το αυτογκόλ του Μπέντναρεκ στο 73′ και ο Ζοάο Γκόμες στο 87ο λεπτό ολοκλήρωσε την ανατροπή.

Στο Βιτάλιτι Στέιντιουμ, η Νιούκαστλ δεν μπορούσε να πάρει τη νίκη κόντρα στη Μπόρνμουθ και έμεινε στο 1-1. Η Μπόρνμουθ πήρε κεφάλι στο σκορ με τον Σένεσι στο 30ο λεπτό, ο Αλμιρόν στο 45+2′ έφερε το παιχνίδι στα ίσια αλλά δεν κατάφερε να βάλει το γκολ που θα της δώσει την νίκη.

Γουέστ Χαμ-Τσέλσι 1-1 (28΄ Έμερσον – 16΄ Ζοάο Φέλιξ)

Άρσεναλ-Μπρέντφορντ 1-1 (66΄ Τροσάρ – 74΄ Τόνεϊ)

Κρίσταλ Πάλας-Μπράιτον 1-1 (70΄ Τόμκινς – 63΄ Μαρτς)

Φούλαμ-Νότιγχαμ Φόρεστ 2-0 (17΄ Γουίλιαν, 88΄ Σόλομον)

Λέστερ-Τότεναμ 4-1 (23΄ Μεντί, 25΄ Μάντισον, 45΄+4 Ιχεανάτσο, 82΄ Μπαρνς – 14΄ Μπεντανκούρ)

Σαουθάμπτον-Γουλβς 1-2 (25΄ Αλκαράς – 73΄αυτ. Μπεντνάρεκ, 87΄ Ζοάο Γκόμες)

Μπόρνμουθ-Νιούκαστλ 1-1 (30΄ Σενέσι – 45΄+2 Αλμιρόν)