Premier League: Τριάρα και αποχαιρετισμοί για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

Νίκη της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο τελευταίο εντός έδρας ματς των Χουάν Μάτα και Νεμάνια Μάτιτς.

Νίκησε με 3-0 η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ τη Μπρέντφορντ στο “Ολντ Τράφορντ” για την 35η αγωνιστική της Premier League.

Η Γιουνάιτεντ έτσι έφτασε τους 58 βαθμούς και την 6η θέση, ωστόσο με δύο αγώνες να απομένουν πια γι΄ αυτή πολύ δύσκολα θα βρεθεί στο Τσάμπιονς Λιγκ, αφού απέχει 5 βαθμούς από την τέταρτη Άρσεναλ, που έχει και δύο παιχνίδια λιγότερα.

Το σκορ άνοιξε ο Μπρούνο Φερνάντες στο 9ο λεπτό, διπλασίασε με πέναλτι ο Κριστιάνο Ρονάλντο στο 61′ και το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Βαράν στο 72′.

Στιγμιότυπο του αγώνα ήταν η αποθέωση από το κοινό της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στους Χουάν Μάτα και Νεμάνια Μάτιτς, που αγωνίστηκαν για τελευταία φορά ως γηπεδούχοι σε αυτό το γήπεδο.