Διπλό για την Άρσεναλ επί της Γουλβς

“Φρένο” έβαλε στη Γουλβς η Άρσεναλ, μετά τη νίκη που πήρε στο Μολινό.

Σημαντική νίκη με 0-2 πήρε η Άρσεναλ κόντρα στη Γουλβς στο “Μολινό”,  για την 33η αγωνιστική της Premier League.

Σκόρερ για τους “κανονιέρηδες” ο Σάκα στο 43ο λεπτό και ο Λακαζέτ στο 83′ ύστερα από ασίστ του Γουίλοκ. Δοκάρι είχε η Άρσεναλ και με τον Ενκετιάχ

Η αντίπαλος του Ολυμπιακού στους “16” του Γιουρόπα Λιγκ, είναι στην 6η θέση με 52 βαθμούς, ενώ η Άρσεναλ είναι στην 7η θέση με 49.

Οι «λύκοι» δεν είχαν δεχθεί τέρμα από τον πρώτο αγώνα του Europa League με τον Ολυμπιακό, τον Μάρτιο, αλλά ο νεαρός επιθετικός των Λονδρέζων, ο Σακά νίκησε με πολύ ωραίο σουτ στο 43΄ τον Ρουί Πατρίσιο και έβαλε… φρένο στην ξέφρενη πορεία της Γουλβς. Στο δεύτερο ημίχρονο και στο 86′ ο Λακαζέτ σφράγισε τη νίκη των φιλοξενουμένων.

ΓΟΥΛΒΣ: Πατρίσιο, Μπολί, Κόουντι, Σάις, Ντόχερτι (72′ Νέτο), Ντεντόνκερ (55′ Ζότα), Νέβες, Μουτίνιο (89′ Γκιμπς-Γουάιτ), Χόνι, Τραορέ, Χιμένες

ΑΡΣΕΝΑΛ: Μαρτίνες, Μουστάφι, Λουίζ, Κολάσινατς, Σέντρικ (76′ Μπεγερίν), Θεμπάγιος (83′ Τορέιρα), Τζάκα, Τιέρνι (57′ Μάιτλαντ-Νάιλς), Σακά (76′ Γουίλοκ), Ενκέτια (83′ Λακαζέτ), Ομπαμεγιάνγκ