Προπόνηση στην Ολλανδία ενόψει Λαμίας ο ΠΑΟΚ

Την προετοιμασία του για το παιχνίδι κόντρα στη Λαμία ξεκίνησε ο ΠΑΟΚ επί oλλανδικού εδάφους

Προπόνηση στο Αϊντχόφεν έκανε η ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία πριν αναχωρήσει για Θεσσαλονίκη, με τους αγωνιζόμενους του χθεσινού αγώνα να ακολουθούν πρόγραμμα αποθεραπείας, ενώ οι υπόλοιποι εκτέλεσαν πρόγραμμα υψηλής έντασης δίνοντας έμφαση στην φυσική κατάσταση.

Ο ΠΑΟΚ θα επιστρέψει σήμερα το απόγευμα στην Θεσσαλονίκη έχοντας ήδη προγραμματίσει την αυριανή του προπόνηση στην Τούμπα και θα αναχωρήσει μετέπειτα για την Λαμία.

Ο δικέφαλος του βορρά που χθες ηττήθηκε από την Αϊντχόφεν με σκορ 3-2 ενώ βρέθηκε να κερδίζει 0-2 στο 12′ λεπτό, θα ψάξει την νίκη κόντρα στους Λαμιώτες, έχοντας υπόψιν του πως σε περίπτωση ισοπαλίας στο παιχνίδι του Ολυμπιακού με τον Άρη, θα ανέβει στην πρώτη θέση της Σούπερ Λιγκ με 21 βαθμούς.