Πρωταθλήτρια την άλλη αγωνιστική η Παρί

Η Παρί Σεν Ζερμέν ηττήθηκε 3-2 από την Ναντ και ανέβαλε την στέψη της πρωταθλήτριας Γαλλίας.

Οι Παριζιάνοι που εμφανίστηκαν με μια πειραματική εντεκάδα άνοιξαν το σκορ με τον Ντάνι Άλβες στο 19′ μετά από συνεργασία με τον Παρέδες.
Η απάντηση της Ναντ δεν άργησε να έρθει και στο 22′ ο Ντιέγκο Κάρλος με κεφαλιά ύστερα από κόρνερ του Ρότζιερ ισοφάρισε σε 1-1.
Η ολική ανατροπή έγινε ένα λεπτό πριν την λήξη του ημιχρόνου. Ο Μουτουσάμι γύρισε εκεί που ήταν ο Γουαρίς που έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
Στο 52′ η Ναντ έκανε το 3-1 μετά από κόρνερ και απομάκρυνση του Ντάνι Άλβες στα δίχτυα της ομάδας του.
Το τελικό 3-2 έγραψε ο Κουκλού με όμορφο σουτ στην γωνία της εστίας της Ναντ στο 89′.
Οι συνθέσεις:

Ναντ: Ντουπέ, Ιέ, Κάρλος, Παλουά, Φάμπιο (83′ Κουατένγκ), Ρονζιέ, Αμπντουλαγέ Τουρέ, Μουτουσαμί, Σαρλς Τραορέ, Καλιφά Κουλιμπαλί (90+3′ Μουανί), Γουαρίς (90′ Λιμπομπέ)

Παρί Σεν Ζερμέν: Μπουφόν, Ντάνι Άλβες, Κέρερ, Κιμπεμπέ, Ενσοκί (60′ Νταγκμπά), Ντιαμπί, Ντράξλερ, Παρέδες, Κουρζαουά (74′ Γκουκλού), Ενκουνκού, Τσούπο Μότινγκ