Πρώτη η Σλοβενία, ισοπαλία στο τέλος για τα Σκόπια

Μεγάλη νίκη της Σλοβενίας στη Μολδαβία που ανέβηκε στην πρωτη θέση, ισοπαλία στο τέλος για τα Σκόπια

Για την τέταρτη αγωνιστική του Nations League και για το League C,  η Σλοβενία νίκησε την Μολδαβία εμφατικά (0-4) και ανέβηκε στην πρώτη θέση του ομίλου της Εθνικής μας.

Λευκή ισοπαλία στο Βίλνιους στην αναμέτρηση μεταξύ Λιθουανίας και της Αλβανίας με την φιλοξενούμενη να πέφτει στην δεύτερη θέση.

Τα Σκόπια πήραν το βαθμό της ισοπαλιας κόντρα στην Γεωργία με 1-1. Το τέρμα του Κβαρατσέλια στο 75′ άνοιξε το σκορ για τους Γεωργιανούς ενώ για τους Σκοπιανούς ισοφάρισε με πέναλτι ο Αλιόσκι στο 93′.

Με σκόρερ τον Γιαμπλόνσκι στο 36′ και τον Γιούζεπτσουκ στο 93′ η Λευκορωσία νίκησε με 2-0 το Καζακστάν και ανέβηκε στην πρώτη θέση του ομίλου.

Στο Ταλίν, Εσθονία και Αρμενία έμειναν ισόπαλες με 1-1 αποτέλεσμα που στα πρώτα 14′ λεπτά. Αρχικά, οι Αρμένιοι άνοιξαν το σκορ με τον Χοβανισιάν στο 8ο λεπτό και η Εσθονία έκλεισε το σκορ με τον Σάπινεν στο 14′.

Στο όμιλο της Εθνικής μας ομάδας η Σλοβενία απέδρασε με επιβλητικό τρόπο από την Μολδαβία με 0-4. Ο Λόβριτς στο 8′ άνοιξε το σκορ και η συνέχεια ανήκε στο Βούτσκιτς (37′,42′,55′) που με χατ τρικ έδωσε εύκολα την νίκη στην ομάδα του.