Ράντονιτς: «Ένα μεγάλο ευχαριστώ στους φιλάθλους μας»

Όσα δήλωσε ο προπονητής του Παναθηναϊκού, Ντέγιαν Ράντονιτς, μετά την ήττα από τη Βαλένθια

Ο Ντέγιαν Ράντονιτς μίλησε στη συνέντευξη τύπου που ακολούθησε, μετά την εκτός έδρας ήττα (94-91 παρ) από τη Βαλένθια.

Ο Σέρβος τεχνικός του Παναθηναϊκού τόνισε ότι ο αγώνας κρίθηκε στις λεπτομέρειες και στάθηκε στον κόσμο του “Τριφυλλιού” που στήριξε την ομάδα.

Αναλυτικά όσα δήλωσε:

«Συγχαρητήρια στη Βαλένθια για τη νίκη. Μπορώ να πω ότι ξεκινήσαμε καλά, αλλά στο τελευταίο λεπτό του πρώτου δεκαλέπτου και στην αρχή του δεύτερου κάναμε πολλά λάθη. Η Βαλένθια έπαιξε εξαιρετικά στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου και εμείς αρκετά κάναμε λάθη.

Στα τελευταία επτά λεπτά της κανονικής διάρκειας παίξαμε πολύ καλύτερα αμυντικά και είχαμε μια καλή ευκαιρία να κερδίσουμε στο τελευταίο σουτ. Στην παράταση επίσης είχαμε μια πολύ ευκαιρία να πάρουμε τη νίκη, σε κάποιες λεπτομέρειες, όπως ένα άστοχο σουτ ή ένα χαμένο ριμπάουντ δεν μας το επέτρεψαν.

Συγχαρητήρια και πάλι στη Βαλένθια για τη νίκη της και ένα μεγάλο ευχαριστώ στους φιλάθλους μας για την υποστήριξή τους».