Σαρωτική Ίντερ κόντρα στην Λέτσε

Άνετα επικράτησε η Ίντερ της Λέτσε με 4-0 στο παιχνίδι που έριξε την αυλαία της πρώτης αγωνιστικής της Serie. Οι “νερατζουρι” πήραν τους τρεις βαθμούς και «φιγουράρουν» στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.

Η ομάδα του Κόντε ήταν κυρίαρχη στο παιχνίδι και μόλις στο 21’ ο Μπρόζοβιτς άνοιξε το σκορ με δυνατό σουτ από την περιοχή, ενώ τρία λεπτά αργότερα με τον ίδιο ακριβώς τρόπο ο Σενσι διπλασίασε τα τέρματα της Ίντερ για το 2-0, σκορ που οδηγήθηκαν και οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια.

Οι «νεραντζούρι» έβαλαν αρκετά δύσκολα στη Λέτσε, η οποία δεν κατάφερε να απειλήσει ιδιαίτερα την εστία του Χαντάνοβιτς. Στο ντεμπούτο του με την φανέλα της Ίντερ ο Λουκάκου βρέθηκε στο σωστό σημείο, πήρε το ριμπάουντ στην περιοχή και άνοιξε λογαριασμό με τους Ιταλούς, σημειώνοντας το τρίτο γκολ των γηπεδούχων.

Λίγα λεπτά μετά την είσοδο του στο παιχνίδι ο Φαριας είδε την κόκκινη κάρτα, αφήνοντας την ομάδα του με δέκα παίκτες.

Οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν την αριθμητική υπεροχή τους και στο 84′ ο Καντρέβα με μακρινό σουτ έστειλε την μπάλα στην πάνω αριστερη γωνία, πετυχαίνοντας το τέταρτο και τελευταίο γκολ της Ίντερ για το τελικό 4-0.

Σκόρερ: 21’ Μπρόζοβιτς, 24’ Σενσί, 60’ Λουκάκου, 84’ Καντρέβα

Ίντερ ( Κόντε): Χαντάνοβιτς, Αμπρόσιο, Ρανόκια, Σκρίνιαρ, Καντρέβα, Βετσίνο (66’ Βαρέλα), Μπρόζοβιτς, Σενσι (72’ Γκαλιαρντίνι), Ασαμόα, Μαρτίνεθ(78’ Πολιτάνο), Λουκάκου

Λέτσε(Λιβεράνι): Γκάμπριελ, Ρισπόλι(72’ Μπενζάρ), Λουτσιόνι, Ροσετίνι, Καλντερόνι, Πετριτσιόνε(61’ Μανκοσού), Ταχτσίδης, Φάλκο, Μάγιερ, Λα Μαντία (61’ Φαρίας), Λαπαντούλα