Serie A: Διπλό στο Μπέργκαμο για την Ίντερ

Η Ίντερ έκανε την ανατροπή και κέρδισε την Αταλάντα.

Για την 15η αγωνιστική της Serie A, η Ίντερ πήρε τη νίκη με 2-3 κόντρα στην Αταλάντα στο Μπέργκαμο και έπιασε τις Λάτσιο και Μίλαν στην δεύτερη θέση του πρωταθλήματος.

Η Αταλάντα πήρε κεφάλι στο σκορ με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Λούκμαν στο 25ο λεπτό. Η Ίντερ βρήκε την ισοφάριση στο 36ο λεπτό με τον Τζέκο (1-1). Ο Βόσνιος έδωσε το προβάδισμα στην Ίντερ στο 56′ και οι “νερατζούρι” στο 61ο λεπτό έκαναν το 1-3 με το αυτογκόλ του Παλομίνο. Η Αταλάντα το μόνο που κατάφερε, ήταν να μειώσει το σκορ με τον Παλομίνο στο 77ο λεπτό.

Το τέλος του ματς βρήκε την Ίντερ στην δεύτερη θέση με 30 βαθμούς σε ισοβαθμία με τις Λάτσιο και Μίλαν, ενώ η Αταλάντα παρέμεινε στην έκτη θέση με 27 βαθμούς.

Έμπολι-Κρεμονέζε 2-0 (46΄ Καμπιάγκι, 88΄ Παρίζι)

Νάπολι-Ουντινέζε 3-2 (15′ Οσίμεν, 31′ Ζιελίνσκι, 58′ Ελμάς-79′ Νεστορόφσκι, 82′ Σάμαρτζιτς)

Σαμπντόρια-Λέτσε 0-2 (45΄+1 Κολόμπο, 83΄ Μπαντά)

Μπολόνια-Σασουόλο 3-0 (30΄ Αεμπισέρ, 50΄ Αρναούτοβιτς, 78΄ Φέργκιουσον)

Αταλάντα-Ίντερ 2-3 (25′ πεν. Λούκμαν, 77′ Παλομίνο-36′ Ντζέκο, 56′ αυτ. Μέλε, 61′ αυτ. Παλομίνο)