Serie A: Διπλό στο Μιλάνο η Ρόμα, νίκες για Νάπολι και Μίλαν

Σπουδαία νίκη στο Τζουζέπε Μεάτσα πέτυχε η Ρόμα επί της Ίντερ, νίκες για Νάπολι και Μίλαν

Για την 8η αγωνιστική της Serie A, η Ρόμα απέδρασε με 1-2 από το Τζουζέπε Μεάτσα επί της Ίντερ, η Νάπολι νίκησε με 3-1 την Τορίνο και η Μίλαν με 1-3 την Έμπολι.

Στο Μιλάνο, οι “Νερατζούρι” πήραν κεφάλι στο σκορ με τον Ντι Μάρκο στο 30ο λεπτό. Οι “Τζιαλορόσι” έφεραν το παιχνίδι στα ίσια εννιά λεπτά αργότερα με τον Ντιμπάλα και πήραν τη νίκη με την κεφαλιά του Σμόλινγκ στο 75ο λεπτό.

Στο Ντιέγκο Μαραντόνα, η Νάπολι προηγήθηκε με δύο γρήγορα γκολ του Αγκινσά στο 6′ και το 12′ και έκανε τρία τα τέρματα της με τον Κβαρατσέλια στο 37ο λεπτό. Η Τορίνο πέτυχε το γκολ της τιμής με τον Σανάμπρια στο 44ο λεπτό.

Στην Έμπολι, η Μίλαν άνοιξε το σκορ με τον Ρέμπιτς στο 79′, η Έμπολι ισοφάρισε με τον Μπαϊράμι στο 92′ (1-1). Οι “Ροσονέρι” πήραν εκ νέου το προβάδισμα με τον Μπάλο Τουρέ στο αμέσως επόμενο λεπτό και ο Λεάο στο 96ο λεπτό έγραψε τον επίλογο του ματς.

Νάπολι-Τορίνο 3-1 (6΄, 12΄ Ζαμπό Ανγκισά, 37΄ Κβαρατσκέλια – 43΄ Σανάμπρια)

Ίντερ-Ρόμα 1-2 (30΄ Ντιμάρκο – 39΄ Ντιμπάλα, 75΄ Σμόλινγκ)

Έμπολι-Μίλαν 1-3 (90΄ +2 Μπαϊράμι – 79΄ Ρέμπιτς, 90΄+4 Τουρέ, 90΄ +6 Λεάο)