Serie A: “Διπλό” στο Ολίμπικο για την Τορίνο

Με δράστη τον Ίλιτς, η Τορίνο υπέταξε τη Λάτσιο και της έβαλε «φρένο»

Για την 31η αγωνιστική της Serie A, η Τορίνο απέδρασε με 0-1 από το Ολίμπικο της Ρώμης κόντρα στη Λάτσιο.

Η Τορίνο με τη νίκη της έφτασε την 10η θέση με 42 βαθμούς, ενώ η Λάτσιο παρέμεινε στην δεύτερη θέση με 61β στο +2 από την τρίτη θέση που βρίσκεται η Γιουβέντους, μετά τους 15 βαθμούς που της επιστράφηκαν με την «Βέκια Σινόρα» να έχει αγώνα λιγότερο, αυτό με τη Νάπολι αύριο (23/4).

Το μοναδικό τέρμα του ματς πέτυχε ο Ίλιτς στο 43ο λεπτό. Ο Σέρβος δοκίμασε το πόδι του από μακριά και έδωσε τους τρεις βαθμούς στην Τορίνο.

Βερόνα-Μπολόνια 2-1 (45΄+6΄ πέν., 62΄ Βέρντι – 90΄+4΄ Ντομίνγκες)

Σαλερνιτάνα-Σασουόλο 3-0 (9΄ Πιρολα, 20΄ Ντια, 65΄ Κουλιμπαλί)

Λάτσιο-Τορίνο 0-1 (43΄ Ίλιτς)