Serie A: Δύσκολες νίκες για Φιορεντίνα και Γιουβέντους

Με νίκες συνέχισαν η Φιορεντίνα και η Γιουβέντους

Στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής της Serie A, τις εντός έδρας νίκες πανηγύρισαν η Φιορεντίνα και η Γιουβέντους.

Η Γιουβέντους δυσκολεύτηκε και επικράτησε της Ουντινέζε με 1-0 στο Τορίνο. Ο Ντανίλο με γκολ στο 86ο λεπτό χάρισε τη νίκη στη Γιούβε και έτσι η «Μεγάλη Κυρία» συνέχισε το νικηφόρο σερί των τελευταίων εβδομάδων.

Νωρίτερα, στις καθυστερήσεις κατάφερε η Φιορεντίνα να λυγίσει την αντίσταση της Σασουόλο και να πάρει τη νίκη με 2-1. Η ομάδα της Φλωρεντίας προηγήθηκε με τον Σαπονάρα στο 48ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με εύστοχο πέναλτι του Μπεράρντι (57′) και στο 91′ οι «βιόλα» έφθασαν στη νίκη με το πέναλτι του Γκονζάλες.