Serie A: Έχασαν βαθμούς Μίλαν και Γιουβέντους

Εκτός έδρας ισοπαλίες για τη Μίλαν και τη Γιουβέντους απέναντι σε Ουντινέζε και Βενέτσια, αντίστοιχα

Στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής της Serie A, εκτός έδρας ισοπαλίες παραχώρησαν η Γιουβέντους και η Μίλαν.

Ουντινέζε- Μίλαν 1-1

H Μίλαν αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1 στην έδρα της Ουντινέζε. Η ομάδα του Πιόλι κατάφερε να γλιτώσει την ήττα, παραμένοντας προς το παρόν στην κορυφή της βαθμολογίας.

Η Ουντινέζε ξεκίνησε πολύ δυναμικά και μπόρεσε να βρει γκολ με τον Μπέτο στο 17ο λεπτό, αναγκάζοντας τη Μίλαν να βγει μαζικά μπροστά και να ψάχνει το τέρμα της ισοφάρισης. O Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς έδωσε για ακόμη μία φορά τη λύση στη Μίλαν, με τον Σουηδό επιθετικό να σκοράρει στις καθυστερήσεις της αναμέτρησης και να δίνει την ισοπαλία στους “ροσονέρι”.

Πλέον η ομάδα του Μιλάνου έχει 39β, είναι στην πρώτη θέση, έχοντας πίσω της την Ίντερ στο -2 και τη Νάπολι στο -3, με ματς λιγότερο. Από την άλλη, η Ουντινέζε βρίσκεται στην 15η θέση με 17β.

Βενέτσια- Γιουβέντους 1-1

Απομακρύνθηκε ακόμη περισσότερο από την κορυφή της βαθμολογίας η Γιουβέντους, καθώς έχασε κι άλλους βαθμούς στη Βενετία, μένοντας στο 1-1 με τη Βενέτσια.

Η ομάδα του Τορίνο προηγήθηκε με τον Μοράτα στο 32′, αλλά οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Αράμου στο 55ο λεπτό και πήραν βαθιά βαθμολογική ανάσα.

Η ‘Μεγάλη Κυρία” έχει 28β και βρίσκεται στην 6η θέση, ενώ η ομάδα της Βενετίας έχει 16β και είναι στην 16η θέση.