Serie A: Έ”Χ”ασε το τρένο η Νάπολι

Καταδικαστική ισοπαλία για τη Νάπολι με τη Ρόμα.

Ιδανική “αυτόχειρας” η Νάπολι, η οποία έμεινε στο 1-1 με τη Ρόμα στο “Ντιέγκο Μαραντόνα” και έχασε την ευκαιρία να διεκδικήσει τον τίτλο.

Έτσι, αντί οι “παρτενοπέι” να βρίσκονται στην κορυφή, βρέθηκαν στην 3η θέση με 67 βαθμούς, με την Ίντερ να είναι στους 69 (και ματς λιγότερο) και τη Μίλαν στους 71.

Μετά την εντός έδρας ήττα-σοκ απ’ τη Φιορεντίνα την περασμένη εβδομάδα (2-3), οι Ναπολιτάνοι είδαν τη Ρόμα να τους στερεί άλλους δύο πολύτιμους βαθμούς.

Ο Ινσίνιε με πέναλτι στο 11′ έδωσε προβάδισμα στη Νάπολι, όμως στη συνέχεια οι γηπεδούχοι δεν μπόρεσαν να βρουν δεύτερο γκολ για να «σφραγίσουν» τη νίκη τους και “τιμωρήθηκαν” στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων απ’ τον Ελ Σαραουί, ο οποίος έφερε το ματς στα ίσα μετά την ασίστ του Έιμπραχαμ.