Serie A: Εύκολη νίκη της Ίντερ επί της Σπέτσια

Εύκολα το 2×2 έκανε η Ίντερ, νικώντας τη Σπέτσια

Για την 2η αγωνιστική του Ιταλικού πρωταθλήματος, άνετη νίκη πήρε η Ίντερ, ενώ ισόπαλες χωρίς τέρματα αναδείχθηκαν η Τορίνο με τη Λάτσιο και η Ουντινέζε με τη Σαλερνιτάνα.

Η Ίντερ νίκησε τη Σπέτσια με 3-0 στο Μεάτσα. Σε όλη τη διάρκεια οι “νερατζούρι” ήταν καλύτεροι σε ένα αργό παιχνίδι. Τα γκολ της Ίντερ τα σημείωσαν Μαρτινες 35′, Τσαλχάνογλου 55′ και Κορέα 82′. Ο Δημήτρης Νικολάου αγωνίστηκε σε όλο το 90λεπτο με τους φιλοξενούμενους.

Στη Ρέτζιο Εμίλια, η Σασουόλο πήρε τους πρώτους της βαθμούς, νικώντας με 1-0 τη Λέτσε. Για τους γηπεδούχους ο Γιώργος Κυριακόπουλος αγωνίστηκε σε όλο το ματς και έγινε αλλαγή στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων.

Ισόπαλα χωρίς τέρματα (0-0) έληξαν τα παιχνίδια της Τορίνο με τη Λάτσιο και η Ουντινέζε με τη Σαλερνιτάνα.