Serie A: Επέστρεψε στις νίκες η Γιουβέντους με λυτρωτή Μίλικ

Στη 2η θέση ανέβηκε η Γιουβέντους μετά τη νίκη της επί της μέχρι πρότινος αήττητης Λέτσε.

Για την 6η αγωνιστική της Serie A, η Γιουβέντους επικράτησε της Λέτσε στο «Allianz Stadium», έφτασε τις τέσσερις νίκες στο πρωτάθλημα και πλέον βρίσκεται στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας με ματς περισσότερο.

Οι παίκτες του Μασιμιλιάνο Αλέγκρι αντέδρασαν μετά τη βαριά ήττα από τη Σασουόλο, νικώντας την μέχρι απόψε (26/9) αήττητη Λέτσε.

Στο πρώτο ημίχρονο, οι ομάδες προσπάθησαν να πετύχουν γκολ, η Γιουβέντους είχε μια καλή ευκαιρία με τον Φεντερίκο Κιέζα στο 27’ αλλά καμία δεν κατάφερε να σκοράρει.

Στην επανάληψη και πιο συγκεκριμένα στο 57ο λεπτό, ο Μακένι έκανε τη σέντρα από τα δεξιά και ο Ραμπιό με κεφαλιά πάσα έδωσε στον Μίλικ που από κοντά έγραψε το 1-0.

Στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα ο Καμπά για τη Λέτσε.

Γιουβέντους-Λέτσε 1-0 (57΄ Μίλικ)