Serie A: Η Ίντερ έβαλε στοπ στο αήττητο της Νάπολι

Την πρώτη φετινή της ήττα στο πρωτάθλημα υποχρέωσε η Ίντερ την Νάπολι.

Για την 13η αγωνιστική του ιταλικού πρωταθλήματος, η Ίντερ σημείωσε σπουδαία νίκη με 3-2 επί της Νάπολι στο Μεάτσα.

Στο πρώτο ημίχρονο οι «νερατζούρι» ήταν καλύτεροι στην κυκλοφορία και παρόλο  βρεθήκαν  πίσω στο σκορ εφτάσαν στην ανατροπή πριν τη λήξη του. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 17’ με το όμορφο τέρμα του Ζιελίνσκι για να ισοφαρίσουν οι γηπεδούχοι με το πέναλτι του Τσαλχάνογλου στο 25΄

Στην επανάληψη ξεκίνησε και πάλι με την ίντερ να έχει την μπάλα στα πόδια της και σε μια ωραία ενέργεια του Κορέα έδωσε την κατάλληλη στιγμή στον Λαουτάρο που με ωραίο σουτ έκανε το 3-1.

Όσο περνούσαν τα λεπτα οι «παρτενοπέι» έβγαινε μπροστά  και έφτασε στο 3-2 με δυνατό σουτ του Μέρτενς στο 78’ που ήταν και το τελικό σκορ.

Πλέον η Ίντερ έφτασε τους 28 βαθμούς και βρίσκεται  στην τρίτη θέση πίσω από τις Νάπολι και Μίλαν που μοιράζονται την πρώτη θέση με 32 βαθμούς.