Serie A: Ισόπαλες Φιορεντίνα και Αταλάντα

Χωρίς νικητή έληξε στη Φλωρεντία ο αγώνας της Φιορεντίνα με την Αταλάντα

Για την 30ή αγωνιστική στη Serie A, Φιορεντίνα και Αταλάντα αναδείχθηκαν ισόπαλες 1-1 στο Αρτέμιο Φράνκι.

Το αποτέλεσμα αυτό αφήνει τους «βιόλα» στο -7 από τους “μπεργκαμάσκι”, οι οποίοι κατέχουν αυτή τη στιγμή το τελευταίο ευρωπαϊκό «εισιτήριο», καθώς η έκτη θέση της βαθμολογίας στέλνει τον «κάτοχό» της στα πλέι οφ του Europa Conference League.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 37ο λεπτό με τον Μέλε, αλλά οι γηπεδούχοι στο δεύτερο μέρος και στο 55′ ισοφάρισε από το σημείο του πέναλτι με τον Καμπράλ.

Κρεμονέζε-Έμπολι 1-0 (4΄ Ντέζερς)

Σπέτσια-Λάτσιο 0-3 (36΄πεν. Ιμόμπιλε, 53΄ Φελίπε Άντερσον, 90΄+1 Μάρκος Αντόνιο)

Μπολόνια-Μίλαν 1-1 (1΄ Σανσόνε – 40΄ Πομπέγκα)

Νάπολι-Βερόνα 0-0

Ίντερ-Μόντσα 0-1 (78` Καλντιρόλα)

Λέτσε-Σαμπντόρια 1-1 (31΄Σισέι-74΄Χεσέ Ροντρίγκες)

Τορίνο-Σαλερνιτάνα 1-1 (57΄ Σανάμπρια – 9΄ Βιλχένα)

Σασουόλο-Γιουβέντους 1-0 (64΄ Ντεφρέλ)

Ρόμα-Ουντινέζε 3-0 (37΄ Μπόβε, 55΄ Πελεγκρίνι, 90+1΄ Έϊμπραχαμ)

Φιορεντίνα-Αταλάντα 1-1 (56΄ Καμπράλ – 37΄ Μέλε)