Serie A: Καθάρισε με ηγέτη Ιμπραΐμοβιτς η Μίλαν

Με τον αρχισκόρερ της Ιμπραΐμοβιτς αλλά και τον Ρέμπιτς, η Μίλαν νίκησε την Κροτόνε και παραμένει για ακόμη μια αγωνιστική πρώτη

Στο “Σαν Σίρο” η Μίλαν επικράτησε εύκολα με 4-0 την Κροτόνε, για την 21η αγωνιστική του ιταλικού πρωταθλήματος. Με πρωταγωνιστές τους Ζλάταν Ιμπραΐμοβιτς και Ρέμπιτς που σκόραραν από δύο τέρματα, οι ροσονέρι διατηρούνται στην πρώτη θέση του Καμπιονάτο, στο +2 από την Ίντερ.

Το ημίχρονο έκλεισε με την Μίλαν μπροστά στο σκορ με 1-0, με το τέρμα του Ιμπραΐμοβιτς στο ημίωρο. Στο δεύτερο μέρος οι ροσονέρι καθάρισαν με τον Σουηδό να βρίσκει και πάλι δίχτυα στο 64′. Το τελικό 4-0 έγινε με τα γκολ του Ρέμπιτς στο 69′ και 70′.

ΙΣΟΠΑΛΕΣ ΜΠΕΝΕΒΕΝΤΟ ΚΑΙ ΣΑΜΠΝΤΟΡΙΑ, ΝΙΚΗ Η ΟΥΝΤΙΝΕΖΕ

Στο “Στάντιο Τσίρο Βιγκορίτο” η Σαμπντόρια έφυγε με τον βαθμό της ισοπαλίας, μετά το 1-1 με την Μπενεβέντο. Πέμπτο παιχνίδι χωρίς νίκη για την Μπενεβέντο. Το σκορ για τους γηπεδούχους άνοιξε ο Καπράρι στο 55′, αλλά στο 80′ ο Κεϊτά ισοφάρισε για τους Γενοβέζους.

Στο Ούντινε η ομάδα της ιταλικής πόλης πήρε σπουδαία νίκη με 2-0, απέναντι στην Ελλάς Βερόνα. Αν και ανώτερη η Ουντινέζε δυσκολεύτηκε, αλλά πήρε την νίκη με το αυτογκόλ του Σιλβέστρι στο 83′ και το τέρμα του Ντεολοφέου στις καθυστερήσεις.

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ 21ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ:

Παρασκευή 05 Φεβρουαρίου

Φιορεντίνα – Ίντερ 0-2 (31′ Μπαρέλα, 52′ Πέρισιτς)

Σάββατο 06 Φεβρουαρίου

Αταλάντα – Τορίνο 3-3 (14′ Ίλιτσιτς, 19′ Γκόσενς, 21′ Μουριέλ / 42′ Μπελότι, 45’+1′ Μπρέμερ, 84′ Μπονατσόλι)

Σασουόλο – Σπέτσια 1-2 (25′ Καπούτο / 39′ Έρλικ, 78′ Γκιάσι)

Γιουβέντους-Ρόμα 2-0 (13′ Ρονάλντο, 70′ αυτ. Ιμπάνιες)

Τζένοα-Νάπολι 2-1 (11′, 26′ Πάντεφ / 79′ Πολιτάνο)