Serie A: Κατηφόρα για την Λάτσιο

Άλλο ένα χαστούκι για την Λάτσιο,πάτησε τη Γιουβέντους η Σασουόλο.

Για την 5η αγωνιστική του Ιταλικού πρωταθλήματος, η Λάτσιο κόλλησε στο ισόπαλο αποτέλεσμα με την Μόντσα. Πολύ άσχημη εμφάνιση για την Γιουβέντους που ηττήθηκε με 4-2 από την Σασουόλο.

Η Λάτσιο παραμένει στην κατηφόρα των κακών αποτελεσμάτων καθώς έχει τρεις ήττες, μία ισοπαλία και μόλις ένα «τρίποντο» στα πρώτα πέντε παιχνίδια του ιταλικού πρωταθλήματος. Με την Μόντσα έμεινε στο 1-1, αν και προηγήθηκε στο 12’ με τον Τσίρο Ιμόμπιλε από την άσπρη βούλα. Στο 36’ ο Γκαλιαρντίνι έκανε το τελικό 1-1.

Η Γιουβέντους ηττήθηκε με 4-2 από την Σασουόλο, οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν το 12’ με τον Λοριεντέ. Οι «μπιανκονέρι» ισοφάρισαν με το αυτογκολ του Βίνα . Το ματς πήρε φωτιά με τις δυο ομάδες να προσπαθούν να κάνουν ζημιά στα αντίπαλα καρέ. Οι «νεροβέρντι» πήραν το προβάδισμα στο 41’ με τον Μπεράρντι. Η «μεγάλη κυρία» έφερε το ματς στα ίσια με τον Κιέζα στο 78’.

Στο 82’ ο Πιναμόντι έγραψε το 3-2, ενώ στις καθυστερήσεις ο Γκάτι με απίθανο αυτογκόλ στο 90’+4’ διαμόρφωσε το τελικό 4-2.

Η Μίλαν πήρε την νίκη με 1-0 από την Βερόνα ο μοναδικός δράστης της αναμέτρησης ήταν ο Λεάο στο 8’.