Serie A: Μίλαν και Αταλάντα “μοιράστηκαν” τους βαθμούς στη μάχη για την τετράδα του πρωταθλήματος

Ισόπαλες έμειναν Μίλαν και Αταλάντα.

Για την 26η αγωνιστική της Serie A, Μίλαν και Αταλάντα αναδείχθηκαν ισόπαλες με σκορ 1-1, με τους “ροσονέρι” να παραμένουν στην 3η θέση και τους “μπεργαμάσκι” να πλησιάζουν ακόμη περισσότερο στην τετράδα.

Η Μίλαν ξεκίνησε ιδανικά το παιχνίδι αφού προηγήθηκε στο 3ο λεπτό με ατομική προσπάθεια του Ραφαέλ Λεάο από τα αριστερά. Στην συνέχεια, είχε τον έλεγχο του αγώνα, ωστόσο δεν κατάφερε να πετύχει και άλλο γκολ με αποτέλεσμα να το πληρώσουν στο 42′, όταν η Αταλάντα ισοφάρισε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Τεν Κουπάινερς.

Στο δεύτερο ημίχρονο, η Μίλαν είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων, απειλώντας συνεχώς την αντίπαλη εστία αλλά ο Μάρκο Καρνεζέκι βρισκόταν σε εξαιρετική ημέρα και με τις επεμβάσεις του κράτησε το 1-1.

Μπολόνια-Βερόνα 2-0 (27΄ Φαμπιάν, 65΄ Φρόιλερ)

Σασουόλο-Έμπολι 2-3 (54′ πεν. Πιναμόντι, 77′ Φεράρι-11′ Λουπέρτο, 64′ πεν. Νιανγκ, 90’+ Μπαστόνι)

Σαλερνιτάνα-Μόντσα 0-2 (78′ Μαλντίνι, 83′ Πεσίνα)

Τζένοα-Ουντινέζε 2-0 (36΄ Ρετεγκί, 40΄ Μπάνι)

Γιουβέντους-Φροζινόνε 3-2 (3′, 32′ Βλάχοβιτς, 90’+ Ρουγκάνι-14′ Κεντίρα, 27′ Μπρεσιάνι)

Κάλιαρι-Νάπολι 1-1 (90’+ Λοβούμπο-66′ Οσίμεν)

Λέτσε-Ίντερ 0-4 (15′, 56′ Μαρτίνες, 54′ Φρατέζι, 67′ Ντε Φράι)

Μίλαν-Αταλάντα 1-1 (3΄ Λεάο – 42΄ πεν. Κοπμάινερς)