Serie A: Νίκησε τη Λάτσιο και πάτησε κορυφή η Γιουβέντους

Πήρε το ντέρμπι με τη Λάτσιο η Γιουβέντους και ανέβηκε στην κορυφή

H Γιουβέντους νίκησε με 3-1 τη Λάτσιο στο Τορίνο για την 4η αγωνιστική της Serie A  και ανέβηκε προσωρινά στην κορυφή της βαθμολογίας.

Ο Ντούσαν Βλάχοβιτς με δύο γκολ ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής των «μπιανκονέρι», οι οποίοι διατήρησαν το αήττητο στο ξεκίνημα της σεζόν (3-1-0). Το άλλο τέρμα της ομάδας του Αλέγκρι πέτυχε ο Κιέζα στο 26ο λεπτό.

Το μόνο που κατάφεραν οι «λατσιάλι», που προέρχονταν από το μεγάλο «διπλό» επί της πρωταθλήτριας Νάπολι, ήταν να μειώσουν με τον Λουίς Αλμπέρτο στο 64′.

Οι γηπεδούχοι συνέχισαν την εξαιρετική παράδοση που έχουν με την ομάδα της Ρώμης στο Τορίνο, με την 6η τους νίκη στα 7 τελευταία εντός έδρας παιχνίδια απέναντι στη Λάτσιο.

Γιουβέντους-Λάτσιο 3-1 (10΄,67΄ Βλάχοβιτς, 26΄ Κιέζα – 64΄ Λουίς Αλμπέρτο)

Ίντερ-Μίλαν 19:00

Τζένοα-Νάπολι 21:45