Serie A: “Πέρασε” από την Έμπολι η Ίντερ

Με δράστη τον Ντι Μάρκο η Ίντερ έφυγε νικήτρια από την Έμπολι.

Για την 5η αγωνιστική της Serie A, η Ίντερ επικράτησε με 0-1 της Έμπολι στο Κάρλο Καστελάνι και ανέβηκε στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.

Πλέον οι «Νερατζούρι» μετρούν πέντε νίκες σε ισάριθμες αναμετρήσεις στο πρωτάθλημα, ενώ η Έμπολι βρίσκεται στον πάτο της βαθμολογίας, χωρίς να έχει καταφέρει να πάρει κάποιο θετικό αποτέλεσμα μέχρι στιγμής.

Το μοναδικό τέρμα της αναμέτρησης πέτυχε ο Ντιμάρκο στο 51ο λεπτό. Ο Ιταλός μπακ – χαφ εκμεταλλεύτηκε την αδράνεια της άμυνας και με σουτ από κοντά έδωσε την νίκη στην Ίντερ.

Σαλερνιτάνα-Φροζινόνε 1-1 (52΄ Καμπράλ – 12΄ Ρομανιόλι)

Λέτσε-Τζένοα 1-0 (83΄ Ουντίν)

Μίλαν-Βερόνα 1-0 (8′ Λεάο)

Σασουόλο-Γιουβέντους 4-2 (12΄ Λοριάν, 41΄ Μπεράρντι, 82΄ Πιναμόντι, 90΄+5 αυτ. Γκάτι – 21΄ αυτ. Βίνα, 78΄ Κιέζα)

Λάτσιο-Μόντσα 1-1 (12΄ πεν. Ιμόμπιλε – 36΄ Γκαλιαρντίνι)

Έμπολι-Ίντερ 0-1 (51` Ντιμάρκο)