Serie A: Περίπατος στη Φλωρεντία για τη Λάτσιο

Σπουδαίο διπλό “Ευρώπης” πήρε η Λάτσιο στην Φλωρεντία επί της Φιορεντίνα

Με θριαμβευτικό τρόπο και σκορ έφυγε η Λάτσιο από τη Φλωρεντία, καθώς νίκησε με 0-3 τη Φιορεντίνα και πήρε το πάνω χέρι για τις θέσεις της Ευρώπης.

Οι Λατσιάλι πήραν κεφάλι σκορ στο 52ο λεπτό με το δεξί σουτ του Μιλίνκοβιτς Σάβιτς και έκαναν δύο τα τέρματα τους στο 70′ με την κούρσα του Ιμόμπιλε και το υπέροχο τελείωμα του. Το τελικό 0-3 γράφτηκε με το αυτογκόλ του Μπιράγκι στο 81ο λεπτό.

Σκόρερ: 52′ Σάβιτς, 70′ Ιμόμπιλε, 81′ Μπιράγκι(αυτ)

Κίτρινες: 50′ Μποναβεντούρα, 55′, 85′ Τορέιρα – 30′ Λούκας, 45+1′ Πέδρο, 67′ Λατσάρι, 83′ Πάτρικ, 85′ Στρακόσια

Κόκκινες: 85′ Τορέιρα

Φιορεντίνα (Ιταλιάνο): Τερασιάνο, Μπιράγκι, Μιλένκοβιτς, Νάσταζιτς, Βενούτι, Μποναβεντούρα (76′ Ικονέ), Ντάνκαν  (59′ Καστροβίλι), Τορέιρα, Καγιεχόν (59′ Γκονζάλες), Καμπράλ (76′ Πιατέκ), Σοτίλ (86′ Άμραμπατ)

Λάτσιο (Σάρι): Στρακόσια, Μάρουσιτς, Λουίς Φελίπε, Πάτρικ, Λατσάρι (69′ Χισάι), Αλμπέρτο (76′ Μπάσιτς), Λούκας (59′ Κατάλντι), Μιλίνκοβιτς Σάβιτς, Τσακάνι, Ιμόμπιλε, Πέδρο (59′ Άντερσον)