Serie A: Πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας η Λάτσιο

Η Λάτσιο πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας στο 95΄ απέναντι στη Λέτσε

Για την 35η αγωνιστική του ιταλικού πρωταθλήματος, η Λάτσιο έμεινε στην ισοπαλία 2-2 με τη Λέτσε στο Ολίμπικο.

Οι φιλοξενούμενοι βρέθηκαν πολύ κοντά στο να κάνουν το μεγάλο «μπαμ» στη Ρώμη. Ωστόσο ο Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς με το γκολ του στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων, οι «λατσιάλι» έσωσαν την παρτίδα στην έδρα τους (2-2).

Η ομάδα του Μαουρίτσιο Σάρι συμπλήρωσε 5 αγώνες με 3 ήττες και μία ισοπαλία, βάζοντας σε κίνδυνο το βασικό της στόχο τη συμμετοχή της στους ομίλους του Champions League.

Η ομάδα του Μάρκο Μπαρόνι από την άλλη, παρότι έχασε πέναλτι με τον Στρεφέτσα για να προηγηθεί (23΄) και βρέθηκε στη συνέχεια πίσω στο σκορ από το γκολ του Ιμόμπιλε, «απάντησε» με δύο τέρματα του Ουντίν και μέχρι το 95΄ κρατούσε το «τρίποντο» που επί της ουσίας θα της έδινε το «εισιτήριο» συμμετοχής στα σαλόνια της Serie A και για την επόμενη περίοδο.

Λάτσιο-Λέτσε 2-2 (34΄ Ιμόμπιλε, 90΄+5 Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς – 45΄+2, 51΄ Ουντίν)