Serie A: Στην λευκή ισοπαλία το ντέρμπι του Τορίνο

Ισόπαλο χωρίς τέρματα έληξε ο αγώνας μεταξύ της Τορίνο και της Γιουβέντους.

Για την 32η αγωνιστική του Ιταλικού πρωταθλήματος, το ντέρμπι της πόλης του Τορίνο έληξε 0-0 μεταξύ της ομώνυμης ομάδας και της Γιουβέντους.

Η «μεγάλη κυρία» ξεκίνησε αρκετά δυναμικά έχοντας ως κύριο εμπνευστή τον Βλάχοβιτς ο Σέρβος  είχε δοκάρι στο ξεκίνημα του ματς (7΄) και είδε αργότερα (31΄) τον Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς να του αρνείται το γκολ, ενώ στο β΄ ημίχρονο η καλύτερη στιγμή ανήκε στην «γκρανάτα», με τον Σέσνι να σταματάει στο 60΄ την κεφαλιά του Σανάμπρια.

Στο άλλο ματς η Μπολόνια κόλλησε στο 0-0 με την Μόντσα. Η ομάδα του Τιάγκο  Μότα ήταν ανώτερη σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού αλλά οι ευκαιρίες δεν μετουσιωθήκαν σε γκολ. Η Μόντσα είναι μια σκληρή ομάδα που άντεχε τις πιέσεις και προσπαθούσε με αντεπιθέσεις να κάνει την ζημιά. Το 0-0 παρέμεινε μέχρι το φινάλε.