Serie A: Στην τρίτη θέση η Γιουβέντους

Συνέχισε στις νίκες η Γιουβέντους , έμεινε «ζωντανή» η Μίλαν.

Για την 15η αγωνιστική του Ιταλικού πρωταθλήματος, η Μίλαν ξεπέρασε το εμπόδιο της Φιορεντίνα επικρατώντας στο «Σαν Σίρο».  Η ομάδα του Στέφανο Πιόλι προηγήθηκε μόλις στο 2’ με τον Ραφαέλ Λεάο, όμως οι «βιόλα» ισοφάρισαν με τον Μπαράκ στο 28′. Στις  καθυστερήσεις ο Μιλένκοβιτς έστειλε κατά λάθος την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του και η Μίλαν πήρε τη νίκη.

Νέα απώλεια για την Ρόμα, καθώς κόλλησε στο 1-1 με την Τορίνο. Η ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο ήταν ξανά μέτρια με τον Πορτογάλο τεχνικό να βλέπει στο 88’ την κόκκινη κάρτα από τον διαιτητή για έντονη διαμαρτυρία. Η Τορίνο προηγήθηκε με το γκολ του Λινέτι στο 55’ και η Ρόμα ισοφάρισε στο 92′ με πέναλτι του Μπελότι.

Η Αταλάντα ηττήθηκε με 3-2 από την Ίντερ μέσα στο Μπέργκαμο. Οι γηπεδούχοι έστειλαν δύο φορές την μπάλα στα δίχτυα τους, με τα αυτογκόλ των Μέλε (56′) και Παλομίνο (61′),

Με πρωταγωνιστή τον Κεν η Γιουβέντους παρέμεινε ασταμάτητη κόντρα στην Λάτσιο. Η «Γιούβε» έφτασε, με τα δύο γκολ του διεθνή επιθετικού στο 43΄ και 54΄ και του Μίλικ στο 89΄, στην έκτη συνεχόμενη νίκη της, χάρις στην οποία προσπέρασε την αποψινή της αντίπαλο, η οποία προερχόταν από δύο σερί «τρίποντα».