SerieA: Συνεχίζει αήττητη η Ίντερ

Στο -1 από την κορυφή η Ίντερ καθώς νίκησε την Βενέτσια με 1-0.

Για την 14η αγωνιστική του Ιταλικού πρωταθλήματος, η Ίντερ έφυγε από το «Πιερλουίτζι Πέντσο» με το χαμόγελο, διότι επικράτησε με 2-0 επί της Βενέτσια.

Οι «νερατζούρι» είχαν τον έλεγχο της μπάλας, πιέζοντας αρκετά την άμυνα των γηπεδούχων που ήταν εξαιρετικοί στο ανασταλτικό κομμάτι. Στο 34’ο Τσαλχάνογλου  άνοιξε το σκορ με το ωραίο σουτ εκτός περιοχής, με τον Ρομέρο  να μην μπορεί να ανταπεξέλθει. Στην επανάληψη το σύνολο του Σιμόνε Ιντσάγκι είχε την πρωτοβουλία των κινήσεων ,μάλιστα ο Σκρίνιαρ στο 61’ δεν μπόρεσε να κάνει δυο τα τέρματα για την ομάδα του. Ωστόσο το τελικό 0-2 το σημείωσε ο Λαουτάρο  από τα έντεκα βήματα. Το τρίποντο αυτό μείωσε στον ένα βαθμό τη διαφορά από τις πρωτοπόρες Νάπολι και Μίλαν.