Serie A: Τριάρα για την «Θέα του Μπέργκαμο»

Στο 50′ η Κροτόνε απάντησε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σίμι, που είναι ένας από τους καλύτερους παίκτες την φετινή χρονιά στους Πυθαγόρειους. Εν τέλει, όμως, η ομάδα του Ιντζάγκι πήρε τη νίκη στο 84ο λεπτό με γκολ του Καϊσέδο, που διαμόρφωσε το τελικό 3-2.

Λάτσιο: Ρέινα, Ράντου (84′ Περέιρα), Ατσέρμπι, Πάτρικ, Φαρές (70′ Λούλιτς), Αλμπέρτο, Λέιβα (70′ Εσκαλάντε), Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς, Μάρουσιτς, Ιμόμπιλε (76′ Μουρίκι), Κορέα (76′ Καϊσέδο).

Κροτόνε: Κορντάζ, Μαγκαγιάν (46′ Τζίτζι), Γκόλεμιτς, Λουπέρτο, Περέιρα (70′ Μπενάλι), Μεσσίας, Πετρικιόνε (88′ Ντι Κάρμινε), Μολίνα, Ρέκα (65′ Ρίσπολι), Σίμι, Ουνάς.

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ 27ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ

Παρασκευή 12 Μαρτίου

Λάτσιο – Κροτόνε 3-2 (14′ Μιλίνκοβιτς-Σάβιτς, 39′ Αλμπέρτο, 84′ Καϊσέδο / 29′, 50′ Σίμι)

Αταλάντα Σπέτσια 3-1 (54′, 73′ Πάσαλιτς, 55′ Μουριέλ / 82′ Πίκολι)