“Χ”άρηκε στις καθυστερήσεις η Νιούκαστλ

Βαθμό “χρυσάφι” πήρε η Νιούκαστλ κόντρα στην Άστον Βίλα για να ξεφύγει από την επικίνδυνη ζώνη.

“Αν δεν μπορείς να κερδίσεις, τουλάχιστον μην χάσεις”… μια φράση που ταιριάζει απόλυτα στη Νιούκαστλ που αναδείχτηκε ισόπαλη 1-1 με την Άστον Βίλα στην εντός έδρας αναμέτρηση για την 28 αγωνιστική της Premier League. Έτσι η Νιούκαστλ έφτασε τους 28 βαθμούς και την 16η θέση ενώ η Άστον Βίλα τους 41.

Οι γηπεδούχοι πήραν “χρυσό” βαθμό που θα τους βοηθήσει να ξεφύγουν από τη ζώνη του υποβιβασμού.

Το ματς πήγαινε για καθαρή ισοπαλία, αλλά στο τέλος έγινε ροντέο με τους «χωριάτες» να σκοράρουν στο 86ο  χάρη στο αυτογκόλ του Κλαρκ και τη Νιουκάστλ να απαντάει στις καθυστερήσεις.

Οι φιλοξενούμενοι έδειχναν να μπορούν να διατηρήσουν το υπέρ τους σκορ όμως  ο Λασέλς είχε άλλη άποψη αφού βρήκε τον τρόπο στο 90’+3’ να βρει δίχτυα χαρίζοντας την ισοπαλία στην ομάδα του.