Σκωτία: «Σάρωσε» τη Ρέιντζερς η Σέλτικ!

Η Σέλτικ κατέκτησε το Old Firm, νικώντας εντός έδρας τη Ρέιντζερς

Η Σέλτικ νίκησε με 4-0 τη Ρέιντζερς εντός έδρας, για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος Σκωτίας.

H ομάδα του Ποστέκογλου έκανε το 6Χ6 στο πρωτάθλημα και απολαμβάνει τη μοναξιά της κορυφής, με τους φιλοξενούμενους να γνωρίζουν την πρώτη τους ήττα και να έχουν δεύτερη απώλεια φέτος, μένοντας στο 13 βαθμούς.

Στο 5ο λεπτό ο Γιακούμακης μπήκε αλλαγή στη θέση του τραυματία Φουρουχάσι. Στο 8ο λεπτό ο Άμπαντα άνοιξε το σκορ στο ματς και έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους, με τον Ζότα στο 32’ να κάνει δύο τα τέρματα της ομάδας του.

Οκτώ λεπτά αργότερα, ο Άμπαντα σκόραρε για το 3-0 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Το τελικό 4-0 διαμόρφωσε στο78ο λεπτό με τον Τέρνμπουλ.

Σέλτικ-Ρέιντζερς 4-0

Λίβινγκστον-Χάρτς 17:00

Μάδεργουέλ-Νταντί Γιουνάιτεντ 17:00

Ρος Κάουντι-Αμπερντίν 17:00

Σεντ Τζόνστον-Σεντ Μίρεν 17:00

Χιμπέρνιαν-Κιλμάρνοκ 17:00